Postavme společně novou logopedickou školu

09.09.2019

SBÍRKA NA ŠKOLU DONA BOSCA

Arcibiskupství pražské je od roku 1996 zřizovatelem logopedické školy Dona Bosca pro žáky s poruchou řeči, která sídlí v nevyhovujících prostorách. Proto arcibiskupství připravuje výstavbu nové školy v Klecanech. PŘISPĚJTE, PROSÍME, NA VÝSTAVBU ŠKOLY na číslo účtu 1387701438 / 2700 nebo kartou skrze charitativní kiosky v chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně nebo v sídle UniCredit Bank na nám. Republiky v Praze 1.

Studie, jak bude škola vypadat, bude hotová v prosinci 2019. Rádi vám ji pak představíme a budeme vás informovat o průběhu sbírky na školu.

PŘISPĚJTE, PROSÍME, NA VÝSTAVBU ŠKOLY

na číslo účtu 1387701438 / 2700 nebo kartou skrze charitativní kiosky v chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně nebo v sídle UniCredit Bank na nám. Republiky v Praze 1.

Tisková zpráva UniCredit Bank

Naděje pro budoucnost školy

Škola je v současné době ve vážné situaci: sídlí ve čtyřech od sebe vzdálených objektech, platí vysoký nájem MČ Praha 8, dřevěný Domeček je provizorní stavbou v nevyhovujícím technickém stavu. Musí se co nejdříve přestěhovat, aby mohla ve svém poslání v plném rozsahu pokračovat. Záměrem zřizovatele, Arcibiskupství pražského, je vybudovat na svých pozemcích v Klecanech nový areál pro všechny složky školy.

Provoz školy je vzhledem k dislokaci, nedostatku a nevhodnosti prostor finančně i personálně velmi komplikovaný a náročný, prostředí není vhodné pro výuku handicapovaných dětí. Ve studiu m4 architekti s.r.o. je rozpracována studie nového objektu s rozpočtem 120 miliónů Kč, nyní společnými silami hledáme finanční zdroje na jeho stavbu.

"Je za námi 75 let práce, radosti i smutků, pomoci stovkám dětí. Škola žije navzdory materiálním a prostorovým překážkám a existenční nejistotě. Žije díky lidem, kteří ji s velkým osobním nasazením tvoří, díky dětem, které neustále inspirují a překvapují. A snem všech malých i velkých ze školy Dona Bosca je vybudovat moderní komplex pro výuku dětí a žáků s poruchami komunikace. Prosíme lidi dobré vůle, aby nám tenhle sen pomohli uskutečnit." říká Mgr. Daniela Špinková, ředitelka školy

Rozhovor s ředitelkou školy, Mgr. Danielou Špinkovou ve Zpravodaji pražské arcidiecéze, 08/2019

Více informací najdete na: https://www.apha.cz/sbirka-na-logopedickou-skolu